Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Powiodło się! | Noc Bibliotek na osiedlu Borek w Turce

Utworzono dnia 18.10.2022

VIII ogólnopolska Noc Bibliotek odbyła się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”. Jej głównym organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, a Filia w Turce os. Borek kolejny raz włączyła się w tę akcję. Zobaczcie jak bawiliśmy się podczas święta bibliotek!


Wystartowaliśmy punktualnie o 16:30 i sobotnią Noc Bibliotek rozpoczęliśmy od przeczytania wiersza Joanny Mueller "Wciąganie w czytanie". Później przyszedł czas na Książkową Rozgrzewkę w postaci bibliotecznej krzyżówki. Uczestnicy konkursu sprawdzili swoją wiedzę z zakresu książek, lektur szklonych, czytelnictwa oraz bibliotek. Najszybsi zdobyli komiksowe nagrody, które przekazał partner Nocy Bibliotek - Platon w Bibliotekach. Następnym punktem wieczoru było głośne czytanie. Uczestników zaciekawiła jedna z nowości w naszym księgozbiorze - "Sensacyjne przygody wróbla Eryka" Kamila Śmigielskiego. Tytułowy bohater wie, że nic złego nie może się wydarzyć, gdy stoją przy tobie dobrzy przyjaciele, więc wybiera się w drogę pełną przygód i wyzwań. A wiele przygód i liczni przyjaciele czekają na was właśnie w bibliotece! 


W trakcie wydarzenia w Plastycznym Zakątku biblioteki powstały przepiękne rysunki obrazujące nasze skojarzenia z Nocą Bibliotek. Czarny karton, kolorowa kreda i moc wyobraźni – to wszystko czego potrzeba, by stworzyć początek „Kronik Nocy Bibliotek”, czyli zestawienia prac uczestników akcji. Później fani gier planszowych mieli okazję rozegrać kilka partyjek w „Memory”, „Dobble” czy „Na lody”. O godzinie 18:00 biblioteka zamieniła się w salę kinową. Zwieńczeniem naszej nocy był pokaz filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” (2018). Familijna produkcja w reżyserii Josephine Bornebusch to ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci autorstwa Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis. Książki z serii są oczywiście dostępne w naszej bibliotece i czekają na swoich czytelników-detektywów.


Dziękujemy wszystkim za obecność, uśmiechy, zabawę, wspólne głośne czytanie, wypożyczenie książek i ciepłe słowa. To właśnie dzięki Wam Noc Bibliotek jest tak wyjątkowa!

Oprac., fot. GBP w Wólce

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 42

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 11

W poprzednim miesiącu: 402

Wszystkich: 11447

Zarezerwuj swoją książkę !