Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Noc Bibliotek już października 2022 | Biblioteka w Turce os. Borek zaprasza do rodzinnej zabawy!

Utworzono dnia 21.09.2022
Zbliża się święto wszystkich bibliotek: Noc Bibliotek! Tegoroczne hasło akcji brzmi: „To się musi powieść”. A co dokładnie powinno się powieść? Oczywiście czytelnicze atrakcje wieczorową porą! Zapraszamy do rodzinnej zabawy w Filii w Turce os. Borek w sobotę 1.10.2022 roku w godz. 16:30-19:30.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja zachęcająca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, sprzyjających wymianie idei i integracji, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności.
 
Filia w Turce os. Borek zaprasza Czytelniczki i Czytelników na tegoroczną edycję wydarzenia Noc Bibliotek, które odbędzie się w sobotę 1 października pod hasłem ,,To się musi powieść”. Zadbaliśmy o ciekawy program atrakcji. Na gości czekać będą m.in. warsztaty głośnego czytania „Moc Opowieści”, rodzinny kącik plastyczny i wieczór gier planszowych. Zwieńczeniem nocy będzie pokaz filmu familijnego pt. „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. To familijny film przygodowy o parze młodych detektywów, będący ekranizacją popularnej serii książek dla dzieci Martina Widmarka, ilustrowanych przez Helenę Willis.
 
Wydarzeniu będą towarzyszyć:
Amnestia biblioteczna dla zapominalskich - przyjmowane będą zwroty książek ze wszystkich filii.
Akcja "Podaruj książki swojej bibliotece” - bardzo chętnie przyjmiemy książki fantasy i science fiction, komiksy dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz powieści obyczajowe i romanse.
W godzinach otwarcia biblioteki można będzie też oczywiście skorzystać z wypożyczalni książek i czasopism.
 
Szczegółowy program na plakacie. Do zobaczenia w bibliotece!

 
Oficjalny opis dystrybutora i zwiastun filmu „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”:
 
Pierwsze zlecenie dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?
 
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maja podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lassego. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica? Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.
 

ZAŁĄCZNIKI:

Noc Bibliotek - Regulamin

Utworzono dnia 30.09.2022, 17:36

Noc Bibliotek- formularz uczestnictwa

Utworzono dnia 30.09.2022, 17:36

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 42

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 11

W poprzednim miesiącu: 402

Wszystkich: 11447

Zarezerwuj swoją książkę !