Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Narodowe Czytanie 2022

Utworzono dnia 06.09.2022

W niedzielę 4 września 2022 r. w Jakubowicach Murowanych podczas dożynek gminnych Gminy Wólka odbyła się 11. odsłona akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Akcja została zorganizowana przez Urząd Gminy Wólka, Gminna Bibliotekę Publiczna w Wólce, „Wypożyczalnię skrzydeł” bibliotekę szkolną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Wóleckie babeczki” .

Podczas tej jubileuszowej edycji Narodowego Czytania w amfiteatrze przy Urzędzie Gminy Wólka spotkali się miłośnicy książek i czytania, aby wspólnie uczestniczyć w tym pięknym czytelniczym wydarzeniu. W tym roku Para Prezydencka do wspólnego czytania wybrała. „Ballady i romanse ” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznice ich publikacji.

W akcję Narodowego Czytania wprowadziły uczestników spotkania Małgorzata Podniesińska dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wólce oraz Iwona Pietrzak –Płachta bibliotekarka z Biblioteki z ZSP w Pliszczynie. Na dożynkach odczytane zostały dwa utwory Mickiewicza z tomiku „Ballady i romanse” : ”Pani Twardowska” – bo jak dożynki – to karczma, hulanki i trunki oraz „Rękawiczka – ku przestrodze niejednej pannie.

”Panią Twardowską odczytało Koło Gospodyń Wiejskich „Wóleckie Babeczki” oraz Wójt Gminy Wólka Edwin Gortat. Rekwizyty do mini przedstawienia przygotowały „Wóleckie babeczki”. Drugą balladę pt. „Rękawiczka” przeczytał pracownik urzędu gminy Wólka Karol Całuj wraz z Wójtem  Edwinem Gortatem oraz Przewodniczącą Rady Gminy Edytą Dobek. Kukiełki na patykach, jako tło utworu, przygotowały nauczycielki z ZSP w Pliszczynie.

Słuchacze Narodowego Czytania mieli możliwość otrzymania pamiątkowej przypinki, karteczki ze stemplem Narodowego Czytania oraz zakładki do książki.

Dziękujemy wszystkim za udział w Narodowym Czytaniu, a szczególnie osobom bezpośrednio zaangażowanie w imprezę. Mamy nadzieję, że spotkanie dostarczyło słuchającym i oglądającym miłych wrażeń czytelniczych i zachęciło do czytania w ogóle, a w szczególności do zapoznania się z utworami Mickiewicza.

Biblioteka jest w posiadaniu pamiątkowego stempla z Narodowego Czytania. Podbicie własnych egzemplarzy „Ballad i romansów” będzie możliwe w Bibliotece w Wólce.

Narodowe Czytanie

Utworzono dnia 06.09.2022, 11:52

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 54

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 341

W poprzednim miesiącu: 355

Wszystkich: 9994

Zarezerwuj swoją książkę !