Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Ksią(żecz)ka sensoryczna – czym jest i jak wspiera rozwój dziecka? | Zaproszenie na wykład

Utworzono dnia 20.05.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce ma przyjemność zaprosić Czytelniczki i Czytelników, Rodziców i Opiekunów na wykład dr hab. Anity Has-Tokarz z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej pt. „Ksią(żecz)ka sensoryczna – czym jest i jak wspiera rozwój dziecka?”. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca 2022 r. (piątek) o godzinie 17:00 w Filii w Turce os. Borek. Po wykładzie wystartują zapisy na rodzinne warsztaty plastyczne organizowane przez bibliotekę. Szczegóły w rozwinięciu.


Książka sensoryczna jest książką edukacyjną, która angażuje wszystkie zmysły czytelnika, po to by dostarczyć do mózgu jak najwięcej bodźców, czyli wrażeń sensorycznych. Czytanie jest wówczas wzbogacone o zupełnie nowe doznania, które dają odbiorcy, zarówno dziecięcemu, jak i dorosłemu, nieznaną dotąd percepcję poznania.

„Ksią(żecz)ka sensoryczna – czym jest i jak wspiera rozwój dziecka?” 
Wykład dr hab. Anita Has-Tokarz, prof. UMCS
Kiedy: 03.06.2022, godz. 17:00-17:45
Gdzie: Filia w Turce os. Borek, Turka, ul. Konwaliowa 3 lok.3
Dla kogo: rodzice, opiekunowie, bibliotekarze, nauczyciele
Wstęp wolny

O prelegentce:

dr hab. Anita Has-Tokarz, prof. UMCS, literaturoznawczyni, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki z ponad dwudziestoletnim stażem. Pracuje w Instytucie Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS w Lublinie. Członkini Polskiego Towarzystwa Edukacji Medialnej, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiej Sekcji IBBY (International Board on Books for Young People) i in. Prowadzi badania dotyczące m.in. rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży, funkcjonowania książki dziecięcej w kulturze cyfrowej oraz edukacji czytelniczej, medialnej i informacyjnej młodego pokolenia. Autorka wielu publikacji z tego zakresu. Aktywna popularyzatorka nauki, prowadzi warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i bibliotekarzy, w tym moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki dla Dzieci. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Po wykładzie ruszają zapisy na organizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wólce warsztaty plastyczne „Czujemy książkę! Rodzinne spotkania z książką sensoryczną”. Usługa ma na celu wsparcie naturalnego rozwoju dzieci od 3 do 6 roku życia na wielu płaszczyznach, stymulację zmysłów dotyku, wzroku, słuchu - poprzez kontakt z książką sensoryczną oraz popularyzację czytelnictwa jako atrakcyjnej i wartościowej formy spędzania wspólnego, rodzinnego czasu.

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów (Regulamin, karta zgłoszenia) zaprezentujemy już wkrótce w osobnym wpisie. 

Warsztaty plastyczne „Czujemy książkę! Rodzinne spotkania z książką sensoryczną”
Dla kogo: rodzic/opiekun i dziecko w wieku 3-6 lat
Gdzie: Filia w Turce os. Borek
Kiedy: czerwcowe poniedziałki, start 6 czerwca 2022

Warsztaty organizowane są w ramach projektowania nowych usług bibliotecznych w 4. rundzie Programu Rozwoju Bibliotek i stanowią odpowiedź na potrzeby użytkowników zbadane w diagnozie lokalnej przeprowadzonej przez GBP w Wólce w okresie od 26.11.2021 do 10.01.2022 roku.

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 81

W tym miesiącu: 342

W poprzednim miesiącu: 355

Wszystkich: 9995

Zarezerwuj swoją książkę !