Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Wólce

Głośne czytanie mocy dodaje! | Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

Utworzono dnia 18.10.2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada co roku 29 września. Święto zostało ustanowione przez Polską Izbę Książki w 2001 roku, a jego patronką wybrano Janinę Porazińską, uznaną autorkę książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielkę „Płomyka”. W tym dniu szczególnie zwracamy uwagę na szereg korzyści, jakie niesie głośne czytanie: wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, ułatwia naukę i poszerza wiedzę. 


Właśnie z tej okazji 27 września 2022 roku Filię w Turce os. Borek odwiedziły przedszkolaki z „Bajkowego Dworku” Przedszkola Integracyjnego w Turce. Biblioteka gościła 7 grup przedszkolaków: Niezapominajki, Bratki, Stokrotki, Fiołki, Różyczki, Sasanki oraz Maki. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z książkami, ale byli i tacy, którzy już wcześniej poznali zalety bycia czytelnikiem lub czytelniczką naszej biblioteki. Tego dnia spotkaliśmy się pod hasłem „Głośne czytanie mocy dodaje” i sprawdziliśmy osobiście, że to prawda!


Młodsze dzieci obejrzały Teatrzyk Kamishibai - wysłuchały wierszyków pochodzących z książki Michała Rusinka i Kasi Huzar-Czub z ilustracjami Kasi Kossak pt. "Rodzinne rymowanki w domu”. Starszaki natomiast bardzo chciały wysłuchać jeszcze dodatkowej bajki. Jednej grupie bibliotekarka Dorota Ręba przeczytała klasyczną opowieść braci Grimm "Trzy Małe Świnki", a kolejna dzięki książce Helen Stephens dowiedziała się "Jak schować lwa". Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ukochanych bajkach lub dopiero odnaleźć swoje ulubione książeczki. 


Rodzicu, czy wiesz, że głośne czytanie jest również doskonałą okazją do budowania i wzmacniania więzi, spędzenia czasu ze swoim dzieckiem? Dzień Głośnego Czytania warto więc obchodzić codziennie, czytając dla przyjemności - w domu, w przedszkolu czy w szkole.


Bardzo dziękuję za ten wspólnie spędzony na głośnym czytaniu czas oraz zachwycający, własnoręcznie zrobiony bukiet róż. Dziękuję również paniom Przedszkolankom za to przemiłe spotkanie i udostępnienie zdjęć z lekcji bibliotecznej.

 

Oprac. GBP w Wólce, Fot. „Bajkowy Dworek” Przedszkole Integracyjne w Turce

 

fot. GBP w Wólce

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 42

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 11

W poprzednim miesiącu: 402

Wszystkich: 11447

Zarezerwuj swoją książkę !